jak długo plemniki są zdolne do zapłodnienia
fokuska78

Temat: Jak długo żyją plemniki poza organizmem kobiety?
" />Witam ! mam dość nietypowe pytanie..chciałabym się dowiedzieć jak długo żyją plemniki poza organizmem kobiety? np na ręce czy jakiejś rzeczy ?około po jakim czasie plemniki umierają (wysychają) i nie mogą jush być zdolne do zapłodnienia? czy na powietrzy one giną bardzo szybko ponoć tak ale chcialabym sie dowiedziec ile godzin..czy może minut? prosiłabym bardzo o odpowiedź! z góry dziękuję! Dowidzenia

ps. chodzi mi o to czy plemniki potrafią przetrwać pare godzin w warunkach nie sprzyjających i potem poprzez dotkniecie ręką rzeczy z jeszcze żywymi plemnikami a potem dotkniecie swoich intymnych miejsc może spowodować zajście w ciąże?
Źródło: nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?t=24114Temat: [KASTRACJA] zdecydowac sie czy nie?
Część druga tłumaczenia. Jakoś kaszlawo mi wyszło, ale już trudno.
Dlaczego to trwa tak długo, zanim wykastrowany samiec stanie się niepłodny?

W normalnych warunkach plemniki po opuszczeniu jąder przechodzą do narządu zwanego epididymis (najądrze). Plemniki przemieszczają się przez kanały najądrza, dojrzewają i nabywają zdolności do zapłodnienia. Potem zatrzymują się na końcu najądrza, gdzie pozostają płodne przez 42 dni, potem obumierają.

Po kastracji plemniki przemieszczają się szybciej przez najądrze. Najądrze ulega atrofii, staje się wrogie wobec plemników i powoli je niszczy. W ciągu 3-4 dni po kastracji plemniki pozostające w najądrzu tracą zdolność do poruszania się i zapłodnienia, a potem obumierają.
Źródło: szczury.org/viewtopic.php?t=9011


Temat: plemniki- długość przeżycia
" />Panie Doktorze jak długo sa wstanie przeżyć plemniki w organizmie kobiety,i przez jaki okres czsu po współżyciu sa zdolne do zapłodnienia.
Danusia
Źródło: nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?t=1207
© fokuska78 design by e-nordstrom